| CPR a întrebat:

Intrebare pentru culturisti: este indicata folosirea FOSFOCREATIN-R cu aminoacizi de tip BCAA, sau sa folosesc doar aminoacizi?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Esti cam slab la 60 de kg, eu as scoate amino si as baga un concentrat proteic sau chiar un gainer. Amino iei in general cand faci definire ( slabesti si iti mentii masa musculara ).

Daca vrei redis ei au protwhey-R sau ii ceri aluia de acolo sa-ti recomande un gainer.

Daca vrei ceva mai bun, te duci pe www.pronutrition.ro si alegi :

gainer : GFX-8
concentrat proteic : whey protein isolate

Daca vrei ceva si mai bun te duci pe www.megaproteine.ro si alegi :

gainer : dymatize super mass gainer ( e super tare )
concentrat proteic : dymatize elite whey

Mai ai acolo firme de renume, ON ( optimum nutrition ), muscletech, gaspari, BSN, alea sunt cele mai bune proteine din lume ( si cele mai scumpe ).

6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Creatina merge bine cu amino. eu iau N.O Xplode de la BSN si Amino de la Scitec si merg extraordinar. si forta, si rezistenta si recuperare buna (nu neaparat rapida). dar daca te bazezi ca o sa cresti cu redis eu zic... e doar faina cu apa si gust porcaria aia de firma. parerea mea. dar creatina merge superb cu amino.

| Cosmin86 a răspuns:

Da, poti. Sunt singurele suplimente care le iei? Ca doar cu amino bcaa nu faci mare lucru, corpul are nevoie de 8 aminoacizi esentiali, bcaa sunt doar 3.

Ce varsta, inaltime, greutate ai si ce suplimente mai folosesti?

| CPR explică (pentru Cosmin86):

1.70
Momentan nimic pentru ca am inceput fara suplimente.
Ce recomanzi sa folosesc? Eu m-am gandit la BCAA si creatina dar nu stiu daca este cea mai buna alegere pentru inceput.

| CPR explică (pentru Cosmin86):

Multumesc mult!

| Cosmin86 a răspuns (pentru CPR):

Cu placere

| Cosmin86 a răspuns (pentru CPR):

Esti cam slab la 60 de kg, eu as scoate amino si as baga un concentrat proteic sau chiar un gainer. Amino iei in general cand faci definire ( slabesti si iti mentii masa musculara ).

Daca vrei redis ei au protwhey-R sau ii ceri aluia de acolo sa-ti recomande un gainer.

Daca vrei ceva mai bun, te duci pe www.pronutrition.ro si alegi :

gainer : GFX-8
concentrat proteic : whey protein isolate

Daca vrei ceva si mai bun te duci pe www.megaproteine.ro si alegi :

gainer : dymatize super mass gainer ( e super tare )
concentrat proteic : dymatize elite whey

Mai ai acolo firme de renume, ON ( optimum nutrition ), muscletech, gaspari, BSN, alea sunt cele mai bune proteine din lume ( si cele mai scumpe ).

| dutzu4485 a răspuns:

Cosmin a zis totul..sunt de acord cu el...
-inaltimea?
-greutatea?
-ani?
-mese/zi?