| Cosminel1192 a întrebat:

L-Carnitina este buna de ceva?

Daca slabesc de la ea, sunt sanse sa dau jos si din masa musculara sau cand slabesc, se duce ' grasimea ' de pe maini, abdomen si ramane doar muschiul?

Funda.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Daca iti asiguri necesarul proteic, evident ca nu dai si din masa musculara. Recomand sa combini l-carnitina cu un concentrat proteic.

La sala adaugi cardio dupa fiecare antrenament cu greutat, iar la antrenamentele cu greutati nu schimbi exercitiile, te antrenezi la fel ca pentru masa musculara.

La mine a functionat. Poti folosi un arzator de grasimi, mai eficient decat l-carnitina, daca vrei rezultate mai bune, dar si aia e suficienta. Iei inainte de antrenament si inainte de culcare.

4 răspunsuri:
| Hades98 a răspuns:

Suc instant care ajuta la arderea grasimilor - 1.000 mg L-Carnitina pura. In afara imbunatatirii performantelor atletice si a starii de sanatate a aparatului cardiovascular, L-Carnitina este utila in cazul persoanelor supraponderale

Nu stiu eu nu ti-as recomanda medicamente stiu ce zic din propria experienta practic culturism de 10 ani...
Eu doar Calciu iau pentru ca am avut un accident la haltere de 80...
In rest n-am treaba fac 200 flotari 20 minute...
Abdomene trec peste 1.000 cu usurinta.
La flotari fac pauza dar la abdomene nu...

| JohnnyBi a răspuns (pentru Hades98):

Daca faci sala de 10 ani si consideri carnitina medicament... faci ceva gresit. L-carnitina este aminoacid, deci luat in exces nu are efecte secundare, cel putin teoretic, excesul de amino fiind eliminat de corp. si daca faci de 10 ani acest sport poti sustine ca poti lua fara nicio problema si un complex vit&min, cat si ce contine proteine (dat faptului ca proteina este un sir de aminoacizi cuprinsi intre 50-50000 de amino).

| Hades98 a răspuns (pentru JohnnyBi):

rolling on the floor ma eu il indemnam sa nu ia carnitina straight face
Aia scria pe net ca nu stiu ce la ce buna e si din astea...
Eu ziceam sa nu ia medicamente si din astea... n-are rost.

| Cosmin86 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Pierzi vremea cu kasyV3ltzu, e un analfabet paralel cu sportul, un slabanog definit care are impresia ca e mare "culturist", dar habar nu are de proteine, alimentatie, suplimente, etc.