| SkandallKamataru a întrebat:

La noi in Romania mai nou se moare de la suplimente laughing Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Ilovedinero a răspuns:

Violetta si multi altii de pe platforma asta au impresia că dacă ei o vârstă inaintată ai cunoștiinte acumulate.In realitate, doar cred...
Nu o să inteleg niciodată românii ăstia " cu experienta de viata"
Stau in Germania de la vârsta de 2 ani si am fost crescută in Stilul German.Am primit inca de la grădinita suplimente cu vitamine pentru imunitate si nu am fost infofoliti in 5 rânduri de haine cand ieseam afară, vara mai stăteam si descăltata.Si ghici ce? Răcesc extrem de greu, am luat antibiotic 1 singură dată in 19 ani si nu mor frate.Suplimentele alimentare ti le dau doctorii de la naștere, inclusiv vitamina D.
Sora mea are 5 ani si ii dau ulei de pește cu omega 3 si are o minte extrem de dezvoltată. Zinc-ul si Magneziu pot prevenii problemele cu oasele pe viitor.Suplimentele nu sunt rele si sunt exact ca si alimentele, unele sunt de calitate, altele sunt de nimic. Opritul creșterii este genetic si poate fi influentat de anumite sporturi practicate de la o vârstă foarte fragedă( gimnastica, nu are sala si fitness-ul treabă cu creșterea).Pe internet se pot scrie sute si mii de prostii.Noi trebuie să mestecăm informatia.

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Dap, suplimentele alimentare sunt în general escrocherii medicale.

| SkandallKamataru explică (pentru doctorandus):

Adevarat, un prieten a luat vitamina d3 si i-au iesit cosuri pe spate de la vitamina d3 rolling on the floor rolling on the floor Altu a luat proteine, prafuri dinalea si s-au umplut de muschi... e foarte periculos dar na laughing

| Ilovedinero a răspuns:

De la prostie nu se moare... uita-te si la laptele praf pentru copii, are si proteine, si vitamine si cam tot ce vrei.De ce copii nu mor de la el? Sunt doar niste aberatii scoase de cei din peșteră. Supliment alimentar poate să fie si vitamina C pentru imunitate, de la ea de ce nu se moare? Trebuie să te uiti la toate produsele sa vezi ce contin ca nu doar " prafurile" pot fi periculoase. Până si mezelurile de la magazin contin zahăr in cantităti foarte mari, si pâinea poate contine prea multi carbohidrati, si ăia complecși.Prea mult din orice iti poate face rău si poti muri si de la mâncare.

| SkandallKamataru explică (pentru Ilovedinero):

Pai nu vezi ce zic astia laughing Sa nu bagi pastile de omega 3 ca sunt toxice, sa nu bagi zinc, magneziu laughing mai nou cica proteinele sunt facute din viermi ca au vazut ei pe Youtube laughing
Sa nu mai zic de creatina care se infige in muschi si inflameaza muschiu laughing ajunge la inima, la creier la ficati acel praf chimic si opreste cresterea laughing Asta cu opritul cresterii de la violetta am luat-o.
De la proasta de Violetta* care da link-uri cu oameni cu statut de doctor, care si dobitocii aia tot dupa studii si metaanalize invata, doar ca se gasesc sa spuna de opritul cresterii si alte mizerii.,

| SkandallKamataru explică (pentru Ilovedinero):

Violetta e genul de persoana care ti-ar citi acest comentariu si l-ar ignora, si ar spune in continuare "Mda, deci suplimentele sunt artificiale si opresc cresterea dupa cum am ziceam, si nu sunt bune pentru sanatate afecteaza ficatul" rolling on the floor laughing
Ps: Nu te-ai saturat sa tot primesti funde de la mine? laughing

| Ilovedinero a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Nu esti obligat să imi dai funde dar mă doare capul când văd cat de proști sunt frt.Si incă nu ne trezim. Gândeste-te că ăstia au dreptul la vot....Cand vezi ca si in ziua de azi copii cresc cu antibiotice, si alea tari, că bebelusii de la câteva luni este " foarte bine să stea in picioare", că masajul este " degeaba".Si ne intrebăm de ce suntem tot mai bolnavi, ne intrebăm de ce la vârsta de 14 ani umblati cu fetele la doctor, că la 16 arată ca legumele. Ăstia crescuti de genul Violettei vor conduce țara...

| SkandallKamataru explică (pentru Ilovedinero):

Pai daca ajung Violetele si Julietele sa ne conduca tara eu am tulit-o, prima oprire Los Angeles laughing

| Ilovedinero a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Violetta si multi altii de pe platforma asta au impresia că dacă ei o vârstă inaintată ai cunoștiinte acumulate.In realitate, doar cred...
Nu o să inteleg niciodată românii ăstia " cu experienta de viata"
Stau in Germania de la vârsta de 2 ani si am fost crescută in Stilul German.Am primit inca de la grădinita suplimente cu vitamine pentru imunitate si nu am fost infofoliti in 5 rânduri de haine cand ieseam afară, vara mai stăteam si descăltata.Si ghici ce? Răcesc extrem de greu, am luat antibiotic 1 singură dată in 19 ani si nu mor frate.Suplimentele alimentare ti le dau doctorii de la naștere, inclusiv vitamina D.
Sora mea are 5 ani si ii dau ulei de pește cu omega 3 si are o minte extrem de dezvoltată. Zinc-ul si Magneziu pot prevenii problemele cu oasele pe viitor.Suplimentele nu sunt rele si sunt exact ca si alimentele, unele sunt de calitate, altele sunt de nimic. Opritul creșterii este genetic si poate fi influentat de anumite sporturi practicate de la o vârstă foarte fragedă( gimnastica, nu are sala si fitness-ul treabă cu creșterea).Pe internet se pot scrie sute si mii de prostii.Noi trebuie să mestecăm informatia.