| Tureatca_Mihaela_1975 a întrebat:

M-am inscris la un club de fotbal juniori D am 12 ani si am efectuat antrenamentul. Care ziceti ca este secretul ca sa ma remarce antrenorul ca fundas? Dau funda

Răspuns Câştigător
| IDontAcceptPresent a răspuns:

Deci eu am fost fundas mai demult.Mai bine zis fundas pe banda stanga deci eram mai mult ofensiv.
Secretul ca antrenorul sa te remarce si sa fi selectat pentru lot este sa ti mereu un om si sa nu il lasi sa treaca nici decum.Ai grija sa nu faultezi deoarece nu este deloc bine si asa antrenorul nu te va baga riscand sa iei rosu.
Cum spuneam ti mereu un om, daca mingea se duce spre mijloc la alti adversari tu nu intervii decat cand ceilalti fundasi nu sunt la locul lor dar in rest NU.Treaba ta ca fundas este de a apara poarta de adversari, dar de fapt un fundas renumit este cel care impinge mingea catre mijlocasi si care sustine la cornere dupa care tine mereu un om si nu il lasa sa ia mingea.Bafta!

1 răspuns:
| AFR81 a răspuns:

Nu este vreun secret. Daca joci bine, esti atent, te tii de treaba, nu lipsesti de la antrenamente, antrenorul te va remarca. Iar postul pe care vei juca il va decide el.