| PhoenixShadow a întrebat:

Se castiga bani daca mergi la juniori(juniori C sau D) la un club de fotbal? Din sponsorizari sau asa ceva?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La juniori chiar trebuie sa mai dai tu bani in unele cazuri

| Ibrahimovic a răspuns:

Sunt unele cluburi serioase care baga bani la jucatori (in special in liga a 3-a). De la patron sau de la sponsuri.
Dar nu toate cluburile, mai ales cele din liga a 4-a, baga bani la jucatori.

| cristi966 a răspuns:

La inceput juniorii baga banii.peste ani si-i recupereaza de mii de ori daca ajung la echipe marihappy

| qwerty1234 a răspuns:

Sunt cluburi de fotbal la care poti sa te duci dar tu trebuie sa ii platesti, doar daca ei te vor la echipa atunci primesti bani, nu stiu insa de la ce varsta incepi sa fi platit. la echipa mare sigur vei fi platit in functie de contract sau de performantele tale dar la juniori chiar nu stiu cum sta treaba. tu doar incerca sa fi cat mai bun, nu le reprosa coechipierilor niciodata cand gresesc, incurajeaza-i ca data viitoare sa nu mai greseasca! si o sa ca antrenorul va vedea asta si vei fi un jucator mai important, poate dupa o vreme vei fi chiar capitanul echipei. astfel de calitati sunt cautate la jucatorii mare, pe langa tehnica, forta, rezistenta si viteza.