| Tomita_Sebi_A._2001 a întrebat:

Ma poate lamuri si pe mine cu carbohidratii si proteinele, ca sa cresc in masa musculara,am1, 79 60 kg multumesc

1 răspuns:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Ce vrei sa stii mai exact. Am "recomandat" ca in perioada de masa musculara sa se meargă si cu 1, 5g de proteina ca e ok, dar tot pe propria piele de 2 luni de zile merg pe minim 2g/kg si e mult mai ok, deci cu proteina ti-as sugera si tie tot 2g/kg, 60kg×2g=120g/zi. Carbohidratii mergi cu 3-4g/kg, in functie de cum iti merge mai bine modifici, dar nu uita de grasimi sunt importante si sănătoase. Minim 60g grasimi. A, da la carbo mergi pe carbohidrati complecși, găsești pe google lista cu tot felul de alimente, iti alegi ce-ti permiti/place.