| Tutuianu_Razvan_1999 a întrebat:

Mersul cu bicicleta te ajuta sa slabesti?
argumentati
ps : nu pot merge la sala din motive personale
m-am lasat de fast food, mananc sanatos si m-am apucat de baut apa multa

Răspuns Câştigător
| Fabb a răspuns:

Mersul pe bicicleta este o modalitate placuta de petrecere a timpului liber, iar in ultimii ani a inceput sa fie vazut si ca o activitate sanatoasa, care te ajuta sa te mentii in forma. Antrenorii de sport il recomanda ca fiind unul dintre cele mai eficiente programe de slabit, deoarece te ajuta sa arzi multe calorii, in special daca devine un obicei.
BENEFICII :
1. Mersul pe bicicleta arde caloriile
2. Ciclismul te incarca instant cu energie
3. Mersul pe bicicleta este ideal pentru starea generala de sanatate a organismului
4. Mersul pe bicicleta iti tonifiaza musculatura corpului, punand accent pe gamba si pe coapse, dar lucreaza si abdomenul.
5. Ciclismul te scapa de stres
FUNDA?