| KiuubyNaru a întrebat:

'Neata, dragii mei!
De curand, ma pasioneaza baschetul.
Am citit pe net cate ceva despre acest sport. Din fericire, jucam la scoala baschet, este sportul scolii. Cu toate acestea, eu nu am mai jucat. Am mai aruncat din cand in cand, inainte de inceputul orei si dupa aceasta, cate o minge la cos, si abia daca a intrat. laughing
As dori sa imi spuneti cate ceva despre baschet: pozitii, sfaturi, chestii-chestii.
Adica, stiu ca tocmai am scris ca am citit despre acestea pe net, dar parca este diferit cand iti vorbeste cineva astfel. Avem 'limba' noastra. tongue
Astept orice!

Va multumesc atinticipat pentru timpul dat sa cititi aceasta cerinta si pentru viitoarele raspunsuri posibile!
Va pup! :*

Răspuns Câştigător
| HippocrateS a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa faci exercitii pentru ca iti trece frica de impact, spre exemplu, roaga pe cineva sa se prefaca ca iti arunca o minge in fata, sau sa iti bata din palme chiar in fata. In momentul in care nu vei mai clipi si nu vei tremura, atunci cred ca nu o sa iti mai fie frica de minge.

7 răspunsuri:
| Cristyan21 a răspuns:

Uite in primul rand si eu sunt la echipa liceului de baschet si sunt debea clasa a-9a,deci in primul rand nu trebuie sa joci singur trebuie sa joci pase ca antrenorului nu ii place cand joci singur de nebun, 2 trebuie sa te duci pe extreme cica....nici eu nu prea ma duc mereu cand imi amintesc sa zic, oricum are dreptate antrenorul daca te duci pe extreme dai mai bine cosurile intr-un fel si 3 trebuie sa stii regulile si mai important sa nu porti bratari la mana stiu din proprie experienta+ iti urez mult succes in acest sport.

| KiuubyNaru explică (pentru Cristyan21):

Eu nu fac parte din echipa, desi mi-as dori, dar sunt constienta ca trebuie sa stiu sa joc pentru a face asta posibil.
- Nu am avut niciodata gandul sa joc singura.
- Totusi, cam in ce extreme ar trebui sa ma duc?
- La reguli inca... sunt teroare.
[Realizezi ca vorbesti cu cea mai cea amatoare, nu? laughing ]
- Cat despre bratari, nu port, deci nu-i o problema. ^^
Eu's pe-a 10-a. As mai avea vreo sansa sa intru in echipa daca ma perfectionez cu timpul? Cum am zis, sunt incapatanata si nu vreau sa ma las. Vreau sa stiu sa joc si voi sti! XD

Raspunsul tau m-a ajutat. ^^
Iti multumesc.

| HippocrateS a răspuns:

"'Neata, dragii mei!" :
http://oraexacta.net/

Esti fata sau baiat?

| KiuubyNaru explică (pentru HippocrateS):

Sunt fata... blushing
Dar mi-as fi dorit sa fiu baiat. Oricum. laughing)

Iti multumesc pentru timp! happy

| KiuubyNaru explică (pentru HippocrateS):

Am citit asta! ^^
Ohh... Imi pare rau si-ti multumesc pentru interesul dat.

As dori sa te intreb ceva... Ce sa fac, daca imi este teama de minge? rolling on the floor Adica nu vreau sa fug de ea. blushing

Pfff >.<

Multumesc! ^^

| KiuubyNaru explică (pentru HippocrateS):

Vaaai!

Multumesc frumos! ♥
Voi lua in seama sfatul primit. happy

Numai bine iti doresc! happy

| HippocrateS a răspuns (pentru KiuubyNaru):

Eu te sfatuiesc sa faci exercitii pentru ca iti trece frica de impact, spre exemplu, roaga pe cineva sa se prefaca ca iti arunca o minge in fata, sau sa iti bata din palme chiar in fata. In momentul in care nu vei mai clipi si nu vei tremura, atunci cred ca nu o sa iti mai fie frica de minge.