| vestemean1997 a întrebat:

Pe ce stadion se joaca finala uefa champions league in 2011... funda... daca stii primul

Răspuns Câştigător
| MeGustaaa a răspuns:

Stadionul Wembley a fost construit pentru British Empire Exhibition din 1924 şi atrage zeci de mii de spectatori pentru evenimente sportive şi concerte.

Din 2003 stadionul trecea printr-o perioadă de renovare masivă, urmând să fie redeschis în 2006, însă nu s-a redeschis până în 2007.

Având o capacitate de 90.000 de scaune, este al doilea stadion din Europa ca mărime (după Camp Nou din Spania) şi cel mai mare stadion din lume cu toate scaunele sub copertă. funda?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe stadionul Wembley, Londra, Anglia la 28 mai 2011. Numai bine!

| Claudiu2011 a răspuns:

Se va juca pe wembley in londra. Funda?

| FoarteLetargic a răspuns:

Wembley, Anglia. Funda?happy

| Eyezonfire a răspuns:

Wembley.

| Eyezonfire a răspuns:

Cum să joace Realu' cu Barca în finală?
Se pot întâlni doar în semifinală, ceea ce nu cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah...sunt nr.8 dar aia e.Pe Wembley stadium,LDN, ENG. Daca, sa fiu sincer :ammmmmmmmmm...va juca realu cu barca asa-i nu funda?

| Emmy_4021 a răspuns:

Stadionul Wembley din Londra

| pianistul_1632 a răspuns:

Stadionul Wembley in care va juca Real Madrid-Sahtior Donetk(cred)