| Anonigga a întrebat:

Pentru cat timp imi ajung proteinele astea?
de cate ori se administreaza pe zi sa iau din el?
si in cat timp se vad imbunatatiri?
http://www.megaproteine.ro/Proteine/ON-100-Whey-Gold-Sta ndard-908g/

6 răspunsuri:
| Goldenboy97 a răspuns:

E simplu, hai sa te invat:
Borcanu cantareste 908grame, o cupa plina cantareste 30g. Impartim 908 la 30 si voilla. 30 de zile (cate 1 cupa pe zi)

| Goldenboy97 a răspuns (pentru Goldenboy97):

Eu iau o data pe zi dupa antrenament atat. Dimineata prefer sa ma trezesc devreme si sa mananc. Da tu poti sa il iei si dimineata si dupa antrenament.In cazul asta o sa te tina doar 15 zile, dar daca ai bani nu cred ca este o problema big grin
Rezultatele sunt influentate si de alti factori precum alimentatia, odihna si antrenamentul nu te baza doar pe suplimente ca nu o sa faci nimic si dai banii degeaba pe ele.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Goldenboy97):

Genul de pusti care se apuca de proteine crezand ca fac minuni, face 5-6 luni de sala si pe urma se lasa ca nu are efecte proteina de la lipsa alimentatiei sau antrenamentului bun. eu prefer 2 cupe dupa antrenament. intra mai bine. mor pe astia care abia se apuca si se arunca in whey si alte nebuneli

| Goldenboy97 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Bine, depinde ce gramaj are cupa acum laughing
Cat despre pustii astia. am unu in clasa mai plinut ce-i drept si vine la mine si spune: Ba daca luam proteine ca tine acum eram dublu fata de tine happy Sau!
Ala nu e natural ia proteine laughing
Degeaba este whey gold bun daca alimentatia e praf, trist sad

| JohnnyBi a răspuns (pentru Goldenboy97):

Aualeu. si nu stiai ca pica pielea de pe tine cand iei proteine? ce trista e prostia

| AntrenorFitness a răspuns:

Proteina din zer de lapte ajuta la refacere, tonus si pastrarea greutatii optime. Ofera o crestere lenta a masei musculare, dar calitativa... o sa iti ajunga o luna de zile cutia daca administrezi 1 cupa pe zi, pentru ca are 30 de cupe. Daca o sa citesti "Nutrition facts" sau pe romaneste "compozitia nutritiva" o sa descoperi ca acolo scrie "servings per container 30" adica "serviri per cutie - 30"
Eu recomand sa il administrezi dupa antrenament in cele 60 min de fereastra anabolica, pentru ca atunci avem nevoie de el. In rest, program de nutritie. Mese cu valoare nutritiva. un link cu sfaturi utile http://www.despreculturism.ro/......ulara.html
Multa bafta!