| Anonim6666644 a întrebat:

Pentru cei care jucati la pariuri sportive imi puteti explica va rog ce reprezinta cota? de exemplu arata Petrolu 2.0 si Universitatea Cluj 3.6 inseamna ca mai multi oameni o pariat cu Cluj?

Răspuns Câştigător
| ExorcistulAK47 a răspuns:

Inseamnă că Petrolul e favorită cu o cotă de 2.0. Acea cota se înmulţeşte cu suma de bani depusă de tine. Dacă ai mai multe meciuri atunci cotele se inmulţesc intre ele iar apoi cota rezultată se înmulţeste cu suma depusă de tine.

| Anonim6666644 explică (pentru ExorcistulAK47):

Si daca am pus pe un bilet 8 meciuri si am nimerit 5 primesc ceva?

| ExorcistulAK47 a răspuns (pentru Anonim6666644):

Nu, trebuie să le nimereşti pe toate.