| RudeBoy_Denis_1911 a întrebat:

Pentru dezvoltarea fortei stiu ca trebuie sa fac 3-4 serii a cate 3-4 repetari cu greutate mare. Dar facem tot acelasi numar de exercitii? Adica daca fac 4 serii la impins orizontal pentru forta mai trebuie sa fac acelasi lucru si la celelalte exercitii pentru piept sau nu le mai fac?

1 răspuns:
| TheRomanianWolf a răspuns:

Pai crezi ca o sa mai poti? Seriile de forta te rup, daca la piept incerci sa faci vreo 4 exercitii, a cate 4 serii si serii de forta la toate, dupa 2 exercitii cazi lat happy

Serii de forta se fac la primul exercitiu, cand esti foarte odihnit, si bagi pauze de 3-4 minute intre serii.