| Losnams a întrebat:

Pot slabi doar cu sala de forta? (Cam 2 ore pe zi de antrenament cu greutăți) Si eventual putin alergat pe banda ( cam 20-25min per zi) si cu mancarea echilibrata?

7 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Nutritia e cea mai importanta, dar ai mai primit raspunsul asta si in celelalte 100 de intrebari de acelasi gen pe are le-ai mai pus.

| GdX a răspuns:

DA. Poti slabi, dar banda obligatoriu dupa exercitiile de forta, pentru ca iti va vasculariza intreg organismul si procesul metabolic va creste. Dar ai grija la nutritie. De obicei sala iti face o foame groaznica, crede-ma. De preferat ca dupa sala sa nu mananci in primele doua ore si intotdeauna cu 4 ore mai devreme de somn. Nu trebuie sa bei sucuri, nu trebuie sa mananci dulciuri, nu trebuie sa mananci paine alba pentru ca altfel te ingrasi. Bafta. Si nu mai pune aceeasi intrebare de 100 de ori pentru ca risti sa iti blocheze contul pentru spam. Bafta si spor la sala.

| FaraNume1245 a răspuns:

2 ore de antrenament e prea mult. Dieta e cea mai importantă. Poți face câte ore de fugit pe bandă vrei dacă crești numărul de shaorme proporțional, că tot n-o să slăbești.

| Kerre a răspuns:

Singurul lucru care influentiaza slabirea/mentinera sau ingrasarea este numarul de calorii consumate. Daca nu esti intr-un surplus caloric adica sa mananci mai mult decat consuma corpul tau atunci nu te vei ingrasa, asa este si la slabit trebuie sa mananci mai putin decat consuma corpul tau.

| ValentynaTynaAmy a răspuns:

Https://www.youtube.com/user/antrenorulpersonal
Ăsta știe mai bine uită-te la videoclipurile de pe acest canal îți va fi de folos

| SwedishMeatball a răspuns:

Poti slabi, da.
Daca te tii de program si nu renunti dupa cateva zile.

| sarahmaria97 a răspuns:

Sport si mancare sanatoasa! Daca alergi toata ziua si dupa mananci seara o shaorma mare ai facut munca degeaba!