| CayusMoise a întrebat:

Practica cineva parkour si daca da spuneti-mi ce schema e cea mai buna?

Răspuns Câştigător
| Bobby_1770 a răspuns:

Frate ala s-a lasat ca prostu nu creca stie ce inseamna parkor si cea mai buna miscare este cea care o faci cea mai bine si iti place cel mai mult stiu ce stiu de 1 an si ceva fac si mi-am rupt o mana si m-am lovit peste tot dar asta nu inseamna ca trebuie sa te lasi! tine-o tot asa frate

1 răspuns:
| FreelancerTony a răspuns:

Daca vrei sa practici un sport intelege ca nu exista "scheme". Exista doar exercitii / miscari / executii mai complexe sau mai usoare.

Eu am practicat sportul asta vreo 2 ani, pana sa ma accidentez. Cele mai spectaculoase mi s-au parut sariturile pe lungimi mari si wallflip-urile.