| Anonymus3000 a întrebat:

Cum as putea sa devin mai rezistent adica sa nu mai obosesc asa repede cand alerg, inot, merg cu bicicleta etc. Intr-un timp scurt. Ma gandeam la niste exercitii ceva? Voi ce ex imi recomandati? Si cam ce alimentatie.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde foarte mult de ce manaci, de cat de mult te odihnesti, de cat de hidratat esti, fructele sunt foarte importante, legumele de asemenea, si ceaiuri naturale, laptele, fibrele, incearca sa fii echilibrat sa dormi pe la 9 jumate 10 sa ai o alimentatie sanatoasa si ai sa ai un optim de energie.

| Wehes a răspuns:

Incepi si faci Cardio pentru rezistenta, alergare usoara si pe final mai bagi cateva sprinturi.
Rezistenta nu se castiga la calculator.

| codrutz0000 a răspuns (pentru Wehes):

Cand spui ca obosesti repede de exemplu cu bicicleta daca de exemplu obosesti dupa 10 minute de bagat la maxim e ceva normal daca obosesti sa zicem dupa 10 minute de mers foarte incet atunci sa te apuci de exercitii cardion iAr pentru rezistenta mare ia-o usor si aleagra zi de zi cate putin si INCET! Nu tare din prima, pentru ca asa progresezi, poti sa faci si abdomene...

| oBuburuză a răspuns:

Pai alergari usoare, cardio, aerobic ( daca esti mai plinut/a incearca asta ), flotari, alimentatia trebuie sa contina sucuri de fructe si vitamine multe!

| andrei1234512 a răspuns:

Baschet

| Cristina_Mirela_1999 a răspuns:

Alimentatie sanatoasa( fara prajeli, alcool, fara zahar, produse de patiserie, de Fast-Food, prajituri, sucuri, margarina, si incearca sa bei foarte multa apa (3-4 l pe zi). Exercitiile cardio-vasculare te pot ajuta sa cresti in rezistenta, insa trebuie sa ai rabdare sa nu te astepti ca vei devenii rezistent peste noapte.

| SweetAdde a răspuns:

Hei! Ai putea incepe cu niste exercitii de tip cardio. De ex. sa mergi timp de 15 minute pe bicicleta, sa alergi, dar e foarte important sa faci reprize scurte. Cat despre alimentatie, este important sa mananci alimente bogate in vitamine si carbohidrati. Funda?

| atransporta a răspuns:

Rezistenta o vei castiga in timp, important este sa te antrenezi in fiecare zi, dar nici pana la epuizare...