| madalin307 a întrebat:

Sall am jucat victoria si unul de la echpa adversa a dat sut pe care eu l-am deviat vreau sa stiu daca golul se pune pentru echipa mea deoarece l-am deviat sau pentru echipa lui

4 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Golul iesit din devierea sutului de catre tine se pune pentru echipa adversa pentru ca tu decat te-ai opus sutului, daca mingea nu era pe poarta se pune ca autogol al tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca mingea se ducea in poarta e golul lui. Daca nu era pe spatiul portii si tu ai deviat-o in poarta ta se considera autogol si se pune ca gol pentru echipa adversa. Sper ca te-am lamurit.

| Wehes a răspuns:

Lui.

| Spex188 a răspuns:

Bineinteles ca echipei lui pentru ca el a facut totul nu ai facut decat sa te pui in fata mingiei.