| madutzul a întrebat:

Sall mi-am cumparat niste creatine de la farmacie pt masa musculara numite pharmex Max impussunt vreo 90 de comprimate 500g. Eu am 16 ani ce imi recomangati? Iki va afecta cresterea? Dau Funda la cel mai bun raspuns. Raspundetimi la ambele intrebari...

14 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cuvantul "creatine" nu exista in dictionar.

Felicitari, esti un copil FIRAV care crede ca daca ia un supliment ( care nici nu stie CUM SE SCRIE ) pune muschi.

Apuca-te de sah

| JohnnyBi a răspuns (pentru Cosmin86):

Asa, fii rau. musca din el rolling on the floor. deci daca ia creatinE o sa ii picE piElEa la batranete. sau cum era? rolling on the floor

| Cosmin86 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Ceva de genul.

Tu ce faci ma? Te-ai reapucat de antrenamente? sau nu esti inca recuperat 100 %?

| JohnnyBi a răspuns (pentru Cosmin86):

Am pareza la mana stanga. si o voi avea cam 2-6 luni. depinde de gravitatea problemei. acum sunt in a7a zi de recuperare si merge catinel. la sala fac ce pot fara o mana. nimic exceptional

| balint20 a răspuns:

Nici romana mea nu este buna, dar macar am un motiv sunt plecat de la 10 ani din tara, al tau nu stiu care este dar in fine sa trecem la subiect. Mai intai de toate sa iti spun ce este creatina. Creatina este alcatuita din trei aminoacizi: arginina, glicina si metionina si este folosita de mamifere pentru a regenera ATP in primele secunte de contractie musculara.
Rolul principal al creatinei este acela de a produce energie si de volumizare a muschilor.
Efectele suplimentarii cu creatina monohidrat sunt cresterea masei musculare, dezvoltarea performantelor fizice, cresterea fortei, recuperare imbunatatita, rezistenta si anduranta la efort.
Si nu iti afecteaza cresterea.

| Cosmin86 a răspuns (pentru balint20):

Ai folosit vreodata? sau dai copy/paste de pe net?

| balint20 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu. De ce?

| Cosmin86 a răspuns (pentru balint20):

Banuiam, dupa cum te-ai exprimat happy

Spre exemplu ai spus "recuperare imbunatatita" fara sa spui si cum face asta tongue

| mirceaGL a răspuns (pentru balint20):

Cum asa creatina este alcatuita din arginina?

| balint20 a răspuns (pentru Cosmin86):

Daca mai vrea detalii poata sa intrebe, chiar trebuie sa scriu acum o pagina intreaga.

| Cosmin86 a răspuns (pentru balint20):

Scrii din copy/paste, tu nici macar n-ai folosit.

Adica esti doar un COPIL MIC care comenteaza ca prostu intr-un domeniu unde habar nu are.

| balint20 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ma bucur ca stui alti, si pentru mine. Unul cu studii asa multe ca tine nu prea putem gasi pe aici. Multumim de ajutor.

| balint20 a răspuns (pentru mirceaGL):

Ti-as raspunde cu drag dar nu vreau sa se supere pe mine dormul personal trainer, nu vreau sa supar persoanele in domeniu.

| madutzul explică:

Permitetimi sa ma corectez creatina se spune si sa stiti ca eu am pus o intrebare si as vrea niste raspunsuri care sa ma ajute daca se poate ca nu am gresit nimic nimanui sa fiu luat peste piceor...