| SergiuDani2001 a întrebat:

acum cateva zile am cumparat un rockrider 500 de la decathlon si am o problema.

Nu ma pricep sa reglez schimbatorul pe foi si no..cand vreau sa schimb viteza pe foaia mare merge cam greu.
Schimbatoarele sunt sram x4; mai multe detalii despre bicicleta aici: http://www.decathlon.ro/......93150.html

Help Pls:)

2 răspunsuri:
| JustOneDay a răspuns:

Asta am patit si eu cand mi.am luat bicla, cam la fel ca a ta. La inceput, e normal sa nu functioneze perfect toate mecanismele, insa mai fa cateva reglaje, mai mergi cu ea si isi da drumul usor-usor.

| SergiuDani2001 explică:

Mergand cam greu atunci cand vreau sa schimb pe foaia mare inseaman ca lantul parca ar vrea sa urce dar ramane pe adoua si se muta el dupa un timp.dar e aiureahappy