| anonim_4396 a întrebat:

Eu joc fotbal si as vrea sa alerg mai tare. Cum pot face asta?

Răspuns Câştigător
| DragosBosss97 a răspuns:

Pai acum depinde, daca ai putea sa-mi dai mai multe date despre tine (varsat, ianaltime etc ) cred ca te-as putea ajuta mia mult, eu ti-as sugera sati legi cumva niste lucruri grele de picioare si sa incerci sa alergi cat de tare poti, stiu ca suna ciudat dar asa iti poti mari masa musculara la picioare sau inainte de antrenamentele tale la fotbal sau de un meci mananca ceva cu mult zahar petru energie. Sper ca te-am ajutat, Bafta!

6 răspunsuri:
| Soryn2244 a răspuns:

Cand alergi pune greutati la piciore si baga cate o lingura de zahar in tine inainte de...

| Ioananmt a răspuns:

Trebuie să îți antrenezi mușchi de la picioare. Dă-te cu bicicleta sau aleargă.

| enonimox a răspuns:

Sala

| boyboyplayboy99 a răspuns:

Alearga cu un cauciuc tras dupa tine(vreo saptamana) si apoi cand vei alerga fara cauciuc vei simti ca zbori, crede-ma! Apoi fa scarita, adica pune scanduri pe jos amplasate la o distanta de 20-25 cm una de lata(vreo 14-16 scanduri) si alearga cat repede de potitrecand peste ele... asta iti mareste frecventa. happy

| ionu0k9 a răspuns:

Trebuie sa faci laergari in panta in jos deoarece iti maresti frecventa de alergare nu ai nevoie de greutati sau altceva