| AndreiCocolino20 a întrebat:

sunt baiat si am 14 ani. Am 1.55m inaltime si 50 kg iar cativa prieteni si parintii au spus ca sunt cam grasut. Ma rog mie imi place sa fac sport nu e problema dar ideea e ca mananc tarziu pe la ore de gen 00 sau 1 noaptea si stiu ca nu e bine. Ce ar trebui sa fac sa slabesc? Care ar fi greutatea ideala la inaltimea mea? Si nu sunt cam mic pt varsta mea? Ma rog... funda

Răspuns Câştigător
| 4l3x4ndru_1021 a răspuns:

Salut, poti slabi usor daca urmezi aceste reguli : 1. Bea minim 2l de apa pe zi. 2. Renunta la tot ceea ce inseamna dulce ( zahar, diminueaza fructele foarte dulci ). 3. Fa orice fel de miscare ( fotbal, baschet, lupte, chiar si acasa poti sa faci niste exercitii fizice, cum ar fi : flotari, abdomene, genoflexiuni )
4. Nu sari peste micul dejun, un mic dejun echilibrat iti va reduce pofta de mancare pe parcursul zilei.
5. Un ridicat consum de proteine ( piept de pui, de curcan, lapte, oua, branza )
6. Nicio masa fara legume laughing.

Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| ViPerXDs a răspuns:

Esti destul de micut.dar si eu am 14 ani, 1, 60m si 58 de kg..si nu,nu esti gras la varsta ta, si nu iti mai bate capul cu ce zic alti, fa ce vrei in viata, altfel, intreaba-te..mai e viata ta? fi propriul tau stapan :3