| andrei233332 a întrebat:

Salut,am 14 ani si as dori sa incep sa fac football la un club...pentru ca iubesc acest sport si pot zice ca sunt bun la el,dar vreau sa fac de performanta ca poate in viitor sa ajung ceva, am sanse daca incep de abia la 14 ani sa fac football,sa ajung fotbalist (nu messi, dar fotbalist)?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Nu se merita sa incerci sa faci performanta din fotbal ...nu in Romania cel putin, si nu din acest sport!
14 ani e destul de mult pentru performanta...in general esti remarcat de la 11-12 ani, si abia dupa ani buni daca ai noroc ajungi la echipele de juniori, sau echipa a doua -a treia a echipelor mari *din liga 1 sa zicem *
Trebuie enorm de multa munca si o multime de talent ca sa ajungi jucator de fotbal profesionist...si sincer nu se merita!
Ai cam 5 % sanse sa o scoti la capat cu fotbalul, foarte putin in comparatie cu alte sporturi...deci mai bine renunti!
Sincer mai bine te tii de scoala si practica fotbalul ca un hoby...dar sa faci performanta din sportul asta e greu!

1 răspuns:
| k1fighter a răspuns:

Daca simti si stii ca esti bun, merita sa incerci.Niciodata nu este prea tarziu.