| Bustihan_Katalin_1994 a întrebat:

Salut, am 14 ani si joc la o echipa de liga a 5-a, cum as putea sa imi perfectionez sutului si cam toate suturile sa se duca pe cadrul portii, sunt jucator de ambele picioare, dau funda celui care ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| Maioru a răspuns:

Am fost jucator de fotbal profesionist si am jucat in divizia A la F.C Arges si la F.C Constanta si eram destul de bunicel dar a trebuit sa ma las pentru ca nu ma mai tineam de carte. Daca poti sa te tii si de scoala si de fotbal este foarte bine dar ai mare grija.Sutul se perfectioneaza numai prin antrenament zilnic si serios nu sa tragi la poarta de dorul lelii. Poti sa faci o poart mica de 1-2m si sa te duci la distanta sa treci mingea printre. Apoi maresti poarta si distanta si tot asa pana ajungi sa faci 11m si poarta de 7m.Cauta sa tragi la un punct fix, un cerc desenat pe un zid si tu sa nimeresti cercul.Cu timpul te perfectionezi si maresti distanta, incepi sa tragi cu elan pana ajungi sa tragi de la jumatatea terenului.Este foarte bine ca esti ambidextru(ambele picioare) pentru ca poti juca si pe stanga si pe dreapta, in rest, repetitia facuta serios si vei vedea rezultatele.

| Bustihan_Katalin_1994 explică (pentru Maioru):

Va multumesc foarte mult! apropo de scoala ma tin foarte bine ...sunt in clasa a 7 a, la anul va fi mai greu fiindca trebui sa aleg la ce liceu sa merg

2 răspunsuri:
| shindy787 a răspuns:

Te duci frumos intr-un loc, de preferat un teren de fotbal sintetic, iti iei una bucata de ghete de fotbal calumea, imbracaminte sa te simti tu okei in ea(sa te simti liber sa te misti), Si te apuci tu cu poarta goala sau eventual un portar...si te apuci si exersezi minim 30 min pe zi, si o sa-ti perfectionezi tinta pe colturi!
Funda smugbig grinbig grin.Bye sper ca te-am ajutat.