| BananaSuparata a întrebat:

Am 15 ani, 1.76 si 85 de kg. Fac sala de 6-7 luni si pot sa zic ca arat destul de bine. Problema este ca eu am slabit, nu mai am burta dar in kilograme nu prea m-a dat jos. Am dat jos maxim 5 kg. Dar pe corp se vede diferenta imensa. Cum se poate asa ceva? Trebuie sa schimb ceva la exercitii? Si o alta intrebare ar fi, ce fac proteinele si cu ce ajuta, si daca ar fi indicat sa le iau, eu fiind mai "gras" decat trebuie. La proteine ma refer la surplusuri ( prafuri, bauturi etc )

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Proteinele in cazul tau, te ajuta sa-ti mentii masa musculara cand slabesti ( altfel arzi si din muschi ).

Ce alimentatie ai? Ai eliminat carbohidratii?

| BananaSuparata explică (pentru Cosmin86):

Am eliminat carbohidratii dar nu de tot. Nu ma pot abtine sa mai mananc din cand in cand si cate ceva mai gustos, in rest, mananc destul de sanatos. Fructe, legume, carne, branza, oua si mananc paine integrala.

| Cosmin86 a răspuns (pentru BananaSuparata):

Fructele au carbo si painea integrala are 80 % carbo, deci cam elimina-le si pe astea, macar o perioada.

| lpavel a răspuns:

In greutate nu prea vei slabi pentru ca transformi grasimea in muschi! Dar daca vrei sa scazi in greutate NU consuma nici un fel de proteine praf ma refer, numai alimente! Bafta!