| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am 15 ani, 1.80(aproximativ) și 64 kg.Aș vrea să mă apuc de sală. Puteti să-mi dați niște sfaturi,ceva?
Sa pui masă repede trebuie să fi mai slab sau mai gras?
Există săli cu antrenor personal,nu? Chiar dacă plătesc mai mult vreau să-mi facă el programul până învăț care-i treaba laughing.
Mulțumesc, fundă.

2 răspunsuri:
| Mihaelablabla a răspuns:

Daca esti mai grasut la inceput, in timp ce vei face sala, grasimea se va transforma usor usor in muschi, va aparea mult mai mare.
Da, alege una cu antrenor personal ca sa te invete tot. Intereseaza-te de studiile lor avute inainte: eu cu un tip care a facut doar cursul pentru a deveni antrenor nu am avut rezultate, iar cu un fost sportiv de performanta ce antrena de cativa ani buni am avut rezultate extraordinare!

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Mihaelablabla):

Tu te auzi ce vorbesti? Pardon, tu vezi ce scrii? Cum adica grasime se transforma usor usor in muschi? prin fotosinteza sau? laughing) Grasime-tesut adipos; Muschi-tesut muscular = 2 tesuturi total diferite cu atributii total diferite.