| k4wyn a întrebat:

Salut, am 18 ani, 1.84 inaltime si 98 de kg si doresc sa slabesc. Imi pute'ti recomanda o dieta adecvata? sau nu stiu poate un specialist?! M'am gandit la o dieta dar nu stiu cat de buna este. Aceasta contine doar 3 mere pe zi la orele 7 dimineata 12 dupamiaza si ora 4. si minim 2 litri de apa. Ce spune-ti? Cel mai bun raspuns primeste funda

3 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

In primul rand trebuie sa faci ceva sport si apoi vei vedea ce trebuie sa mananci!

| Hades98 a răspuns:

Daca mananci asa te imbolnavesti.
Degeaba mananci ca saracii si antrenament nimic.
Fara energie cum vrei sa arzi caloriile-grasimea?
Sau tu doar vrei sa mananci " sanatos " si antrenament nimic...

| crystygye a răspuns:

Ori e caternica ori esti foarte prost.Imi cer scuze ca iti spun.
Crezi ca stratul adipos se duce ca nu vei manca? Prima se va duce masa musculara.Vei ramane oase, bolnav si apoi spital.
Merele si fructele in general, in caz ca nu stiai, contin zahar. Zaharul este ultimul lucru care l-ai dorii intr-o dieta.
Trebuie sa inveti sa mananci, dar la intrebare ai pus clar esti total pe alta lume.Du-te la nutritionist ca nu ai nici o sansa tu.