| p3trutvirusatu a întrebat:

Am aproape 15 ani, o inaltime de 1.85 si 72 kg. Fac rugby (ruibi) de 1an si jumatate.As vrea sa pun si eu ceva masa musculara pe mine.Imi puteti da un program de exercitii pe care le pot face acasa pentru ca la sala nu ma pot duce(sunt cls. a8`a si programul este foarte incarcat). Mananc de 3-4 ori pe zi.

5 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Antrenamentele la rugby ar trebui sa fie suficiente. Ar trebui sa faceti si exercitii de forta rezistenta etc.

| ReiVaN a răspuns:

Faci ruibi? rezling nu faci?

| greyhound a răspuns:

Da' la rugby ce faci? antrenorul ala al vostru nu va pune sa faceti si niste exercitii? sau e ca la ora de sport, doar fotbal

| p3trutvirusatu explică (pentru greyhound):

Facem antrenament normal.Dar cred ca o ora de antrenament la 2-3 zile nu e destul.Echipa e din Baicoi(langa Ploiesti) si antrenorul e de la Bucuresti si nu poate veni des. Si cred ca antrenamentele nu sunt indeajuns de mult pentru a creste masa musculara.

| Cedry2kruger a răspuns:

Baga putina sala 2 3 zile pe saptamana... combinata cu rugby-ul odihna alimentatie buna. ar trebui sa iasa ceva bunwinking