| catalin_8409 a întrebat:

Salut, am gasit o bicicleta la mana a doua cu 10mil, are piese foarte buna (noua este 20mil) dar ce nu imi place e ca are doar o simgura foaie, ar merge daca as cumpara eu schimbator de fata si un angrenaj?

5 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

laughing) NU stiu ce sa zic, dar 10 mil e mult in sensul ca 20 milioane e un scuter happy

| nobody88 a răspuns:

Ar merge dar te sfatuiesc sa faci chestia asta daca esti priceput inauntru butucului ai sa vezi ca mai sunt 2 coronite, care trebuie sa stii sa le pui perfect altfel bicicleta ta o sa sune ca o caruta, si sincer 10 mil e cam mult pentru o bicicleta, mai cauta poate gasesti un pret mai bun, ce cred eu este ca in bani astia ar trebui sa aiba frane pe disc fata spate jante duble din aluminiu si sa fie cadru din fibra.

Sau poti sa iei sa te interesezi la un service, sa ii intrebi pe cei de acolo cat te-ar ajunge o manevra de genu, in principal schimbatorul pe foi nu este asa greu de montat dar stiu un prieten care o avut probleme dupa ce o umblat la butucul de la pedale, na acum faci si tu cum crezi, daca sa zicem schimbatul plus piesele te ajung la un scor rezonabil fale la un service. Succes

| catalin_8409 explică (pentru nobody88):

Este o bicicleta rock mashine, are frane pe disc hidraulice, jante duble, schimbator spate deore, furca 100mm, e totusi o bicicleta buna

Răspuns utilizator avertizat
| Cineva12 a răspuns:

Pare o oferta buna dar cat timp e mana a 2-a asi refuza.totusi te interesezi sa-i cumperi