| tyler16007 a întrebat:

Salut am o alergie la lapte de vaca, pot face alergii de la proteinelele de la Optimum Nutrition Gold Standard Whey care sunt din zer?
Am citit pe spatele produsului la alergeni si scrie doar : gluten, oua, alune si nuci. Dar nu scrie de lapte, ma lamuriti cei care stiu despre ele? va rog

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Zerul nefiind lapte (la care zici tu că ești alergic) n-o să ai nimc. Și cum glutenul, ouale, alunele si nucile nu-s in lapte, din nou, n-o să ai nimc

| tyler16007 explică (pentru sierra1):

Deci spui ca zerul nu e lapte de vaca?

| sierra1 a răspuns (pentru tyler16007):

E profund, așa-i?

| doctorandus a răspuns (pentru sierra1):

Problema nu e "zerul nu e lapte", ci ca zerul nu e 100% pur, ci poate contine urme de lapte.

| sierra1 a răspuns (pentru doctorandus):

Atunci nu mai e zer.

| tyler16007 explică (pentru doctorandus):

Ce i asta?

| doctorandus a răspuns (pentru tyler16007):

Adica el nu vorbeste ca un chimist, ci ca un metafizician. Doar metafizicianul vorbeste de zerul absolut. Chimistul stie ca produsele din industria alimentara pot contine urme din anumite substante folosite in prepararea lor, sau pur si simplu din alimente folosite in aceeasi fabrica (d-aia zice de oua, desi zerul nu contine oua).

| doctorandus a răspuns:

Dap, daca incerci asa ceva, incerci la un spital in care sunt locuri libere la reanimare.

| tyler16007 explică:

Ps : aroma e inghetata cu vanilie