| Anonim86fsg a întrebat:

Am o intrebare. Am scolioza, dar imi place foarte mult sportul. spuneti-mi va rog ce sporturi as putea frecventa? si daca as putea practica BASKETUL? (caci imi place ft mult)

Răspuns Câştigător
| Beatrice_5910 a răspuns:

Si eu am scolioza si nu mi-a fost indicat baschetul pentru ca intindea preqa tare mushii spatelui. Mi-a fost recomandat inot si aerobic clasic. Dar daca ai peste 15-18 ani nu mai ai ce sa ii faci ca nu se va mai ameliora, pentru ca coloana nu se mai dezvolta. Poti doar sa previ prin sport si masaj durerile care vor aparea curand.

4 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Salut. Cu atat mai bine daca iti place sa joci baschet, este indicat in scolioza. De asemenea inot, volei, badminton. Inotul trebuie sa fie simetric. Succes!

| RoseOfTheFire a răspuns:

Cate grade ai?

Răspuns utilizator avertizat
| Lara_5055 a răspuns:

Cica nu aveam voie baaschet, asa ca eu fac volei si inot. Ma rog, mai depinde si cate grade ai. Si ce varsta.