| Cr7Ionutz a întrebat:

Salut, am o intrebare despre creatina in bodybuilding. Daca iau timp de o luna, iar dupa aceea 3 saptamani fac pauza(vacanta) de la sala, si dupa ma reapuc de sala+creatina are ceva? Va avea efecte diminuate sau ceva de genu?

P.S: Nu vreau sa aud ca "nu e sanatos" etc etc, astept un raspuns adevarat, multumesc! happy

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu se intampla nimic, poti sa iei si pauze mai mari.

Oricum ca sa vezi efectele creatinei ia si tu 1 an macar.

| Cr7Ionutz explică (pentru Cosmin86):

Am sa iau, doar ca am zis sa iau 1 luna si dupa 3 saptamani nu o sa pot sa ma duc la sala, si ma intrebam daca are ceva.Pentru ca daca avea mai asteptam si luam direct dupa vacanta.

| CulturismsiFitness a răspuns:

Creatina se ia in faza de incarcare si dupa se continua cu o doza mai mica!
Dupa ce ai terminat de luat creatina se recomanda o pauza de la creatina de 2 saptamani nu si de la sala!
efectele nu vor mai fi aceeasi daca faci pauza de la sala! nu vei mai avea aceeasi masa musculara si in plus nu vei mai avea aceeasi forta!
Ca sa te ajut cauta pe youtube canalul Totul despre steroizi. Acolo gasesti tot ce vrei, exlicat foarte in detaliu si sunt si antrenamente foarte smechere