| dendendenis a întrebat:

AM o problema. Cand fac sport, mai ales la educatie fizica depun efort mult dar nu transpir deloc, doar ma infoc. Iar la ceilalti colegi vad ca transpira abundent. Oare de ce? Ce ar trebui sa fac ca sa transpir si eu? Multumesc.

2 răspunsuri:
| System a răspuns:

Inseamna-ca faci putin sport.organismul nu e deprins cu efortul. De la inceput e greu dar trebuie incetul cu incetul sa deprinzi organismul la efort adica sa faci mai mult sport ...cite putin cite putin dar sa fii in continua crestere si o sa fie totul ok. Sunt sportiv si am vazut de multe ori diferenta dintre persoane antrenate si cela care nu se ocupa ..chiar la o simpla alegrare cel antrenat transpira mult dar nu oboseste cel neantrenat nu transpira deloc dar oboseste foarte tare tocmai nici aier nu-i ajunge.

| Ibrahimovic a răspuns (pentru System):

Nu e adevarat. eu la antrenamente alerg si 5-6 kilometri si nu transpir mai deloc.

E o chestie de la organismul tau, nu e ceva anormal. Asa mi-a zis antrenorul si mie, nu e ceva ingrijorator. happy