| szanescu1 a întrebat:

Salut.As vrea sa intreb cum as putea sa urmaresc mai bine miscarile adversarului si sa imi imbunatatesc reflexele de bataie.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Stii foarte bine ca reflexele se formeaza si se dezvolta numai dupa zeci si sute de ore de antrenament.

| Cosmin86 a răspuns:

Prin mult sparring, cu oameni diferiti ( ca fiecare se misca altfel )

de-aia la un club de kickboxing faci sparring pana iti vine rau

| Transofit a răspuns:

Iti poti da seama dupa pozitiile lui, in functie de inclinatia si pozitia mainilor si picioarelor incearca sa iti dai seama cam unde ar vrea sa loveasca

| szanescu1 explică:

Dar un antrenament singur pentru reflexe nu stiti? FUNDAAAAAAA!

| Cacky123 a răspuns:

Cand te bati trebuie sa ti pastrezi calmul sa te uiti la adversar si la pozitionarea lui si pentru reflexe iti trebuie rapiditate pe care o capeti prin lovirea cu pumnul in aer cu o greautate in mana!

| szanescu1 explică (pentru Cacky123):

Adica shadowboxing?