As vrea sa ma apuc de box, am 1, 81 inaltime si 81 de kg, in trecut am avut problem cu lombago "spina bifida" adica ma durea spatele dar acum mi-a mai trecut, apropo am 16 ani, deci e periculos sa ma apuc? As vrea daca se poate raspunsul unui medic sau unui om experimentat, antrenor, sportive etc.

Răspuns Câştigător
| CulturismsiFitness a răspuns:

Iti spun din punctul meu de vedere. am facut 1 an de box si 3.5 ani de kickbox.
e un pic cam tarziu sa te apuci de box si daca ai probleme cu coloana iti recomand sa iti rezolvi problema deoarece cu coloana nu e de joaca. stiu cine a ajuns in scaunul cu rotile fiindca nu a acordat atentie destul sanatatii.