| SfantuTratament a întrebat:

As vrea sa pun si eu masa musculara pe mine, sunt cam slab. Nu prea am timp sa merg la sala. Niste exercitii cu greutatea corpului? Ar ajuta?

6 răspunsuri:
| Gray77 a răspuns:

Desigur ca da,
Flotarile, abdomenele, genuflexiunile, sunt exercitiile de baza, executandu-le in serii si lucrand zilnic vei pune masa musculara.
Poti incepe de exemplu cu 4-5 serii de flotari, cate repetari faci depinde de limita ta, acelasi lucru si la genuflexiuni si abs, dupa care in timp(o saptamana/4 zile depinde cum ti se pare mai bine) vei mari seriile/repetarile.
Nu uita sa mananci dupa ce iti termini exercitiile pentru ca solicitand muschii acestea vor avea nevoie de proteina in principal pentru a se dezvolta.
Alearga o data sau de doua ori pe saptamana, poate nu stiai dar alergand iti lucrezi tot corpul, dezvoltandu-ti o rezistenta mult mai mare, ceea ce te va ajuta.
Cam asta e in principal, sper ca te-am ajutat.

| Doryan33Antonyo22 a răspuns:

Salut!
Eu as spune sa faci miercurea si vinerea flotari, tractiuni iar luni sa faci abdomene si sambata genoflexiuni.

| elvis01 a răspuns:

Ai putea sa incerci exercitile acestea https://www.youtube.com/......tps?/watch
Peste o samaptamana(doua) ti se va vedea diferenta.
Dupa ce termini exercitile dupa aproximativ 30 de minute trebuie sa bei apa si sa mananci mancaruri bogate in proteine(Linkul aici http://www.csid.ro/......0889754/).

| Cosmin86 a răspuns (pentru elvis01):

Cu prostia aia de antrenament vrei sa se vada diferente?

Apuca-te de sah

| elvis01 a răspuns (pentru Cosmin86):

Exact '' Cu prostia aia de antrenament " vreau sa se vada diferentele.