| TheDark600 a întrebat:

Salut, As vrea sa stiu daca exista vreun club de baschet pentru
juniori (12 ani) in Braila.
Multumesc

1 răspuns:
| Ewald a răspuns:

Din pacate, in orasele mici precum Braila nu exista cluburi de sporturi precum baschet, MMA sau Taekwondo, iar daca exista nu sunt chiar asa de serioase.
Deoarece astfel de sporturi au popularitate mult mai mica decat sporturile cum ar fi Karate sau Fotbal.
Astfel in orice oras cluburile sportive se profileaza de regula pe cele mai populare sporturi, dar garantat in orasele mari (mai ales Bucuresti) gasesti cluburi sportive cu o oferta diversificata.