| anonim_4396 a întrebat:

Azi am inceput:Flexii biceps, antebrat. Flotari, ramat cu gantera 5 kg.Ridicari de gamba intr-un picior, genoflexiuni, si abdomene laterale, si normale! Nu le numar, fac doar pana simt durere, la toate, si stau pauza 30 sec.si fac asta de 3 ori.Este bine?

3 răspunsuri:
| Manole_7130 a răspuns:

Salut Muschi! Este bine ca Faci sport, mai ales cu obiecte de Fitness! Dar sfatul meu este daca nu dispui de o varsta mai mare, gen 17 ani jumate, sa amani, Pana la varsta de cel putin peste 17 ani! De ce crezi ca ii spun asta? Fiidca Varu meu s-a apucat de sala de la varsta da 14 ani! acum are 18, si in 4 ani de facut sala a facut muschi cei drept, dar nu a mai crescut nici un centimetru in plus! a ramas cu 1.65! De ce crezi ca s-a intamplat asta? Pentru ca e foarte bine sa faci sala! e bine si pentru Trup si pentru Minte, dar nu e Bine absolut deloc la varsta Cresterii In inaltime! Adica in perioada varstei de 0-19 ani! Pentru ca la sala muschii toti ii incordezi si in montele alea sangele circula mai prost si muschii numai sunt lasati sa creasca liber! Si risti sa ramai Pitic! Daca esti major dai bataie! e foarte bine sa faci atunci!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am aproape 1.77! Si nu mai vreau sa cresc!

| MegadetH666 a răspuns:

Faci prea mute doadata, fa-ti un program si respectal