| roby9 a întrebat:

Salut,cand se administreaza dextroza, inainte sau dupa antrenament? Si la ce ajuta

8 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

In general cu vreo 30 min inainte de antrenament pentru un plus de energie.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Tu cum crezi? Nu poti intreba cand cumperi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ma, da omul preistoric, cand o lua inainte ori dupa partida de vanatoare?

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Omu preistoric NU e un exemplu de urmat. avea o durata de viata de aprox. 30 de ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Fiindca il papa lupu ori leul,fiindca na, la razboi se mai si moare, ce vreau sa zic, e; de ce ai nevoie de dextroza? faci sport, pentru o minte sanatoasa intr-un corp sanatos.dextroza,energizante,steroizi,dopaje,sant ele potrivite pentru un sportiv?

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dextroza e un carbohidrat simplu, ajuta la refacerea glicogenului de dupa antrenament. Sunt de acord ca exista alternative mai bune, dar nici rau nu face.

Nu are nicio treaba cu steroizi ( sau doping in general ).

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Daca nu e natural ci produs de sinteza,are efecte secundare,deoarece in privinta lor,a medicamentelor, a orice se vinde pe bani, se minte mult, extraordinar de mult, omul nu mai nimic sfant in afara de ban.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

De acord.

Dar nu e medicament, e supliment.