| OchiCapruii a întrebat:

Ce alimente/exercitii/diete nu ar trebuie sa lipseasca pentru a fi cat mai bun la fotbal? ( ma refer la rezistenta fizica,un control mai bun al mingii,o concentrare mai mare,tot ce tine de un bun fotbalist).As vrea daca se poate sa stiu ce fructe/legume ar fi bine sa mananc pentru a ma descurca mai bine cu mingea,ma pricep, dar vreau sa ma pot concentra si mai mult in timpul meciului si sa o controlez mai bine.Ce ziceti?

1 răspuns:
| mircea22b a răspuns:

Rezistenta fizica o poti imbunatati cu alimente. De exemplu printre ciclistii de performanta sunt unii care au alimentatie bazata pe carne si altii vegetarieni. Au performante egale in medie dar ei cred in dieta lor! Mananca ce crezi ca iti face bine.