| dani_4007 a întrebat:

Salut, cine imi poate recomanda si mie o bicicleta buna intre pretul de 12-14 milioane ( vreau sa o folosesc pentru a calatori prin tara ) am auzit ca cele mai bune biciclete sunt hil si fuji nevada. Si ce parere aveti de bicicletele b'tuin de la decathlon?

Răspuns Câştigător
| Prezidentul a răspuns:

Pentru drumurile nasoale din Romania iti recomand ceva de oras, n-are rost sa dai banii pe o cursiera.
O bicicleta usoara de oras.
Eu ti-as recomanda fuji nevada.Depinde pe care te simti mai confortabil.

| dani_4007 explică (pentru Prezidentul):

Salut, ma gandeam la un MTB
cu frane hidraulice, ful shimano la mana a 2 adus din Germania dar zici ca e nou, este impecabil, ce zici?

| Prezidentul a răspuns (pentru dani_4007):

Merge, daca nu are peste 15kg si te simti confortabil pe ea.

| Prezidentul a răspuns (pentru dani_4007):

Oricum, incearca sa dai mai multi bani pe una NOUA, decat sa cumperi doua biciclete ieftine si proaste gen DHS, FirstBike, care se vor defecta dupa 2 ani, mai bine strangi bani de una pliabila.
Iti recomand sa nu cumperi cu suspensii, pentru ca nu stii cand te lasa.