| 7777 a întrebat:

Cum imi pot imbunatati jocul cu piciorul stang la fotbal?(adica sa tin pe picior, scheme, etc...sa-l fac la fel ca dreptutongue)
sfaturi.pliz.fundawinking

Răspuns Câştigător
| malin7 a răspuns:

Tu esti dreptaci deoarece emisfera dreapta a creierului tau este mai dezvoltata decat cea stanga.Pentru a juca bine si cu piciorul stang trebuie sa muncesti mult si sa incerci sa sutezi mai mult cu piciorul stang.Astfel el va fi obisnuit! Dar nu vei putea sa dai la fel de bine ca si cu piciorul drept(cred)! Succes! Funda?

5 răspunsuri:
| daniDeeDee a răspuns:

Si eu imi doresc acelasi lucru, dar e foarte greu...cu stangul pot da doar pase scurte laughing

| Baddboy a răspuns:

Exersand asa faceam si eu si fac si se vede diferanta, pot chiar sa dau pe ce colt vreau(nu totdeauna pana la urma nu e piciorul d baza dar merge), din vole, de jos, stiu cum dadeam inainte cu stangul si stiu cum dau acum...nu credeam ca o sa ajung sa stiu si cu stangul dar se poate multa exersare, suturi pase, daca nu exersesi multt nu te inveti si cu stangul.

| DODoubleG a răspuns:

Muuult antrenament

| Ady7za69 a răspuns:

Pai exersand mai mult cu stangu happy daca esti dreptaci... tot cu drepu o sa faci mai bine

| Sega99 a răspuns:

Cunosc persoane si chiar joc cu un coleg care joaca la fel de bine si cu staangul si cu dreptul.acum nu stiu eu tu cat de bine joci cu stangul dar iti dau un sfat :: munceste mult si uita ca ai si piciorul drept o vreme