| KnowEverything a întrebat:

Salut :D
http://www.fotbal-flash.ro/Clasament-FIFA-al-echipelor-n ationale.htm

Am ramas socat sa vad ca Romania e pe 7 peste echipe precum Anglia, Franta, Mexic, Olanda, Uruguay, Spania, Italia, Chile.
E vreo gluma sau daca mai castiga urmatoarele meciuri, Romania urca pe locul 3-4 in clasamentul international FIFA?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fim si noi mandri cu ceva. Oricum, clasamentul asta nu exprima realitatea. Noi am batut echipe mici si de asta am ajuns mai sus. Ceilalti au mai avut amicale carora nu le-au dat importanta.

| AlexisZLS a răspuns:

Da si daca ia Euro ne ducem pe locul 1.Anglia nu e nimica, nici Spania, nici Portugalia.Germania,Belgia si Brazilia sunt mai bune.Am facut egal cu Argentina acum 1 an, ce sa ne faca noua Spania, care a luat locu 4 la CM 2014?

| KnowEverything explică (pentru AlexisZLS):

Mie mi se par a fi ambele echipe bune (si Anglia si Spania), cu un lot foarte puternic si clar mai valoros decat al nostru. happy

Si acel egal era intr-un amical. Chiar crezi ca argentinieni i-au dat importanta? (in realitate acel meci trebuia castigat 1-0 de Romania, a fost un gol anulat pe nedrept happy )

| AlexisZLS a răspuns (pentru AlexisZLS):

Locu 4 in grupe laughing)

| 0Alexander0 a răspuns:

Da, dar alea sunt doar statistici, numar de puncte. Ca daca ne putem noi cu Franta, Olanda, Anglia, Italia, Spania, ne bat clar, 10-0 rolling on the floor. Si da, daca mai castigam cateva meciuri o sa urcam, da o sa fie e greu, in fata noastra sunt echipe cu puncte multe (Portugalia, Argentina, Germania, Belgia), dar daca o sa reusim, tine mine ca noi suntem in fata doar statistic, nu si calitativhee hee.

| KnowEverything explică (pentru 0Alexander0):

Eh. nici 10-0, ca nu jucam fotbal in curtea scolii :3 Dar pe mine chiar ma mira aceste statistici care nu sunt absolut deloc in concordanta cu realitatea. Ma uitam la comentarii gen : "Daca Romania e pe 7 atunci San Marino e pe 15 " (comentarii din partea oamenilor din alte tari) laughing)

| 0Alexander0 a răspuns (pentru KnowEverything):

Daca noi am castigat puncte castigand cu Irlanda de Nord, Danemarca, Grecia, Insulele Feroe, etc, si alte tari cu grupe mai grele nu, de aia avem noi mai multe puncte, deci e doar statistic, nu si practic, desigur ca noi nu suntem mai buni ca tarile aleawinking