| Sergiu95 a întrebat:

Fac sala de 3 luni si vreau sa incep sa iau proteine pentru crestere in masa musculara si forta pentru antrenament..Am de ales intre Krea-Drive(capsule) si Gigant pro mass.Imi spune cineva care este mai bun? Va rog raspundeti numai daca stiti.Am 17 ani daca va ajuta cu ceva!

Răspuns Câştigător
| daassh a răspuns:

Gigant pro mass e mai bun din puctul meu de vedere(le.am incercat pe amandoua) dar ginat pro mass mi.sa parut mai bun.Incearca-l si tu!(varsta nu prea conteaza suplimentele alimentare sa iau inca de la varste fragede adica de cand esti micut si mama ta iti da vitamine sa cresti sa sa te dezvolti armonios)

8 răspunsuri:
| Dkgray a răspuns:

Nici unul dintre produsele enumerate de tine nu sunt ''proteine''.
http://www.cristianmargarit.ro/......e-proteine

| iefsul a răspuns:

Proteinele exista si in alimentatia de zi cu zi, si vitamine si carbohidranti deci lasa suplimentele si foloseste alimentatia de zi cu zi. mierea contine cele mai multe vitamine.studiaza si ai sa vezi

| Cosmin86 a răspuns (pentru iefsul):

Suplimentele NU inlocuiesc alimentatia, trebuie sa ai o alimentatie ca lumea + suplimente.

Ca fapt divers, ce contin mai multe proteine, 200 de gr de muschi de vita sau echivalentul intr-o portie de supliment? Raspunsul corect este : 200 de grame de muschi de vita si peste 2 ore portia de supliment.

NU se inlocuiesc unele cu altele, ci mereu se ADUNA.

| iefsul a răspuns (pentru Cosmin86):

Stiu ca nu inlocuiesc alimentatia si ca fapt divers stiu ca muschiul de vita e mai buna ca un supliment (caci doar de aceea i se zice supliment, suplimenteaza alimentatia

| iefsul a răspuns (pentru Cosmin86):

Probabil mam exprimat gresit undeva de am zis eu ca proteinele se inlocuiesc unele cu altele(poosibil) stiu ca proteinele sunt caramizile muschiilor(fibrelor musculare)dar in fine moi fi exprimat gresit

| Cosmin86 a răspuns:

Gigant pro mass e gainer, ce greutate si inaltime ai? ca s-ar putea sa ai nevoie de un concentrat proteic si nu de un gainer.
Diferenta este :
gainer : aprox. 40 % proteine, 50 % carbohidrati, 10 % altele
concentrat proteic : 70-80 % proteine, 10 % carbohidrati, 10 % altele

| Asan_Olgun_1980 a răspuns:

Cele mai bune proteine le face WEIDER.

| isfalin a răspuns:

Daca vrei sa cresti in masa musculara fara sa iti afectezi sanatatea bea frate oua crude...iti garantez ca sunt extraordinare