| ZbarMario a întrebat:

Salut, la antrenamentul push pull legs de doua ori pe săptămână, având în vedere că seriile și repetările sunt 4×12, cate exerciții trebuie făcute pentru o grupă musculară la un antrenament?

5 răspunsuri:
| SmaraldAlbastru a răspuns:

Depinde.

| existential a răspuns:

Cred ca mai bine te orientezi spre forumul bodybuilding.com
Eu in general faceam cate 2 tipuri de exercitii diferite, per antrenament, per grupa.
Biceps cu dumbells si flexii concentrate, de exemplu.
Vezi dupa cum cresti in masa si adapteaza in functie de asta.

| ZbarMario explică (pentru existential):

Mulțumesc,eu făceam 3 exerciții jumate pe grupa la un antrenament și mi se părea prea obositor, dar nu am mai făcut de 1 an sala, acum vreau să mă apuc iar

| Moldoveanu15 a răspuns:

16 serii per grupa intr-o saptaman este sufiectwinking

| ZbarMario explică (pentru Moldoveanu15):

Eu care făceam 28 și mi se părea prea obositor