| kymco125 a întrebat:

la scoala mai ne pune noi colegi in skandenberg. sunt colegi pe care-i pun dar sunt pe care nu - i pun. din ce cauza? avem aceeasi varsta. fac sala de 1.5 an. am un coleg pe care nici nu-l pot misca. spuneti-mi o tehnica prin care pot sa-i pun oricat ar fi ei de buni va rog! de ce nu-l pot trage iar dupa ma doare cotul nu stiu de ce dupa 20 min trece!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Sala nu are nicio treaba de skandenberg, acolo sunt cu totul alte antrenamente ( izometrie in special ).

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Crezi ca daca faci sala ai devenit brusc cel mai puternic om de pe pamant?

| Cosmin86 a răspuns (pentru suntserios):

Sala nu are nicio treaba de skandenberg, acolo sunt cu totul alte antrenamente ( izometrie in special ).

| Cosmin86 a răspuns:

Te doare cotul ca tragi pe cot! Ca un incepator.

Pasul 1:

Inveti sa faci skandenberg, sa tragi din spate si pe muschi ( nu pe cot )

Pasul 2 :

te antrenezi pentru skandenberg ( izometrie, ramat cu rolling thunder, antrenamente cu oameni mai tari ca tine de 1 ora, etc. )

Cel mai eficient antrenament de skandenberg e sa faci efectiv 1 ora skandenberg, cu oameni mai tari ca tine, la mese speciale, pe o singura tehnica.

Apoi, ca "umplutura" e antrenamentul specific la sala : ramat cu rolling thunder, flexii larrat, tractiuni cu incheietura indoita, rotatie cu prosop si discuri, static hold intr-o mana la 90 de grade, etc.