| mysterioR a întrebat:

Salut, m-am apucat sa ma antrenez pentru skanderberg.Fac ciocane 7 repetari 5 set cu 15kg, si indreptari pentru spate. Piept cu gantere de 4 kg.Mai fac si pentru muschiul deltroid cu 4 kg, antebratul il am destul de lucrat cu gantera de 15 kg.Intrebarea mea este ce ar mai trebui facut?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

1. Izometrie
2. Rotatori cu un prosop/centura si discuri
3. Alte ex pentru priza (tractiuni cu incheietura indoita, tractiuni in prosop, mersul fermierului)

Dar cel mai bun, CLAR cel mai bun antrenament, skandenberg la un club special, cu oameni mai tari decat tine. 30 de minute/brat, pana nu mai poti intinde mainile.

2 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Sunt cu totul alte exercitii pentru skanderberg. Exercitii de prize, unghiuri, tehnici, mai multe nebunii din astea. Singurul lucru bun pe care il faci este flexia antebratului cu gantera. Cauta pe Youtube, citeste pe google despre antrenamentele practicantilor de skanderberg.

| Kogaion a răspuns:

Sa te lasi, skanderbergul este un sport fara viitor din care se castiga putin si se cheltuie mult