| Teo026 a întrebat:

Salut, problema sta in felul urmator. Am o bicicleta mountain bike cu roti de 26" cu modificari, bla bla, nu asta conteaza. Bicicleta merge perfect, dar as vrea sa trec la cursiera. Am gasit o cursiera de vanzare, e model mai vechi, echipata cu Shimano 105. As vrea sa o cumpar, dar nu stiu daca e potrivita pentru ce imi trebuie mie. Cu mountain bike-ul am facut anul trecut o iesire de vreo 180 de km, dar problema e ca stau la tara si nu e asfaltat, inca. Si anul asta as vrea sa fac iesit mai lungi, dar vreau intai sa stiu daca e potrivita pentru ce vreau eu. O sa fac iesiri mai lungi, pe strada, dar o sa merg si prin sat, pe drum de tara, o sa merg mai incet, o sa ocolesc gropile dar o sa merg.
Pentru cei care au cursiere, nu va doare spatele la drum mai lung? Astept raspunsuri, dau funda. Multumesc

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Acest tip de cursiera nu este pentru nevoile tale si vei avea mari probleme cu piesele de schimb.

| Teo026 explică (pentru neutrino):

Nici daca i-as pune niste cauciucuri mai late? Dar daca se gasesc greu piese de schimb.