| thegame12 a întrebat:

Salut, Stie cineva daca ma afecteaza daca beau un energizant (Hell, Burn, Monster, RedBull) in fiecare zi cu 30 de minute inainte de sala?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| aLeXaNdru145 a răspuns:

De ce sa bei energizante?! cu banii care ii dai pe energizante iti cumperi o creatina buna, sau oxid nitric cum tia recomandat Cosmin.

17 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Normal ca te afecteaza, chiar daca nu acuma, in timp o sa vezi! nu cred ca ai tu nevoie de energizantele alea! sunt prostii

| Nickname1890 a răspuns:

Nu te afecteaza pe moment, dar pe termen lung iti va cauza diverse probleme de sanatate.

Energizantele alea sunt otrava curata. Mai bine bei o cafea sau mananci o ciocolata amaruie daca vrei energie.

| Cosmin86 a răspuns:

De ce iei mizeriile alea?

de ce nu iei si tu o creatina/oxid nitric/alt supliment pre-workout ca orice sportiv normal?

| hummer24 a răspuns (pentru Cosmin86):

Cosmin nu-l mai invata sa ia creatina, ca el nu e sportiv laughing)

| thegame12 explică (pentru Cosmin86):

Pai am si creatina dar iau doar dimineata si Hell foloseam pe post de preworkout simt ceva energie de la el
Energizante folosesc doar de 4 zile nu de multlaughing
Vroiam sa stiu doar e bun sau nu

| Cosmin86 a răspuns (pentru thegame12):

Nu

Răspuns utilizator avertizat
| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Daca bei energizant si depui efort mare la sala poate/100% faci infarct!(o sa iti bata inima prea repede)

| Cosmin86 a răspuns (pentru InstructorulTauDeFitness):

Serios? laughing)

| InstructorulTauDeFitness a răspuns (pentru Cosmin86):

Da,serios!

| Cosmin86 a răspuns (pentru InstructorulTauDeFitness):

Nu am auzit o tampenie mai mare. cati ani ai?

| InstructorulTauDeFitness a răspuns (pentru Cosmin86):

Faptul ca comentezi ce vrei pe aici deja e o tampenie mare. Daca stai pe TPU inseamna ca ai internet deci ai putea sa mai citesti si tu pe site-uri.Dai cu pareri si in stanga si indreapta da lumea nu te prea baga in seama, degeaba ai tu ani multi de sala.Si energizantul ii afecteaza sanatatea indiferet daca face sala sau nu.Am prieten care o facut o vizita spitalului din aceasta cauza. Uite:http://www.kanald.ro/......-provoaca/ si mai intra si tu pe google, mai vorbeste si tu cu un medic, mai intereseaza-te.Tu faci sala dupa bunul plac iar baiatu asta poate vrea sa faca sala cu riscuri minime. Oricum tu ai zis ca alea is mizerii, atunci de ce ma mai contrazici inca odata?

| Cosmin86 a răspuns (pentru InstructorulTauDeFitness):

Nu te contrazic legat de faptul ca sunt "mizerii", dar nici nu faci infarct de la ele 100 %. De fapt un mic procent au facut infarct de la ele.

Cand afirmi lucruri negative despre ceva, spune EXACT care sunt alea, altfel o sa ajungi in puncul in care nu esti luat in serios ( cum s-a intamplat cu steroizii de multe ori ).

Numai bine!

| Karmesytta a răspuns:

In fiecare zi? Iti distrugi neuronii, sist nervoshappy

| leonardrd a răspuns:

Da

| A0kAnGeL a răspuns:

Te afecteaza grav in special afecteaza creierul care dupa ceva vreme nu mai proceseaza normal vei avea ameteli si nu prea mai gandesti logic

| beatbox97alex a răspuns:

Lasa energizantele..mai bine mananca o banana inainte de antrenament happy