| Lalex99 a întrebat:

Sunt pasionat de Formula 1 si de majoritatea tipurilor de motorsport. Am vazut pe youtube niste filme din Indycar. Filme cu accidente... si am ramas socat de ce se intampla acolo. E de groaza. Mi s-a facut pielea de gaina. Sunt prea periculoase. Eu asa zic. Voi ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Da sunt periculoase, si?

| alexs99 a răspuns:

Intr-adevar,motor-sportul este unul dintre cele mai periculoase sporturi, insa tocmai de aceea este atat de frumos.Sa nu uitam ca unele accidente au schimbat campionul din F1, cel mai cunoscut eveniment de acest gen, fiind incendiul masinii lui Niki Lauda din anul 1976.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tocmai pericolul, adrenalina şi suspansul fac motorsportul să fie atât de spectaculos şi fascinant.

| Lalex99 explică (pentru anonim_4396):

Https://www.youtube.com/watch?v=20cJTgFLomg
Ce ti se pare spectaculos la asta? Mie mi se pare groaznic.

| DimLight a răspuns:

Si la mma, box e periculos, dar cei de acolo isi asuma riscurile; with great risk also comes great reward :)) http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9kmUf3fflrA