| anonim_4396 a întrebat:

am 15 ani jumate si pot spune ca am ceva muschi pentru varsta si am auzit ca oua crude sunt bune pentru muschi, vreau sa stiu mai exact la ce ajuta ouale (evidentiaza muschii?)la ce nu ajuta si un program dupa care sa beau ouale dau funda si vot

9 răspunsuri:
| Casandra a răspuns:

De fapt, ouale crude sunt pentru voce laughing

| MariusMarius96 a răspuns:

Da ma te ajuta la muschi dar sa-ti mananci propriile oua deci nu m-as risca in locul tau rolling on the floorhee hee laughing

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Auzi ma pustiule.ce faci te lauzi? o dai in figuri asa? lasa'ne ma cu muschii tai cu tot.pleaca de aici.intrebbarea asta a ta a a fost pusa de 1000 inaintea ta.de ce nu citesti ce li s-a raspuns?

| EuEduard a răspuns:

Cel mai bun mod de a "face" muschi este acela sa mergi la sala smug
Si sa iti prepari o bautura care sa o bei dupa ntrenament
Iti dau eu un exemplu: o banana o pui inttr-un castron o sfarmi cu furculita, pui un ou crud, amesteci, pui jumatate de litru de lapte si amesteci cu mixeru sau cu o lingura pana se face un sos...
Bei dupa antrenament deoarece amestecul contine proteine si te ajuta
Sper ca ti-am fost de ajutor
Please FUNDA happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In fiecare dimineata se bea 1 sau 2 oua crude; poti face si un shake cu gheata, si fructe sau alte prafuri. are multe proteine si muschii se hranesc din proteine. carnea, ouale, lactatele sunt o sursa foarte buna de proteine.

| Paty7 a răspuns:

Deci,fii atent ca te invata tatal tau.Bea doua oua cu otet si sperma de taur(aka taurina) si te umfli ca cornel pasat.

| stephanny a răspuns:

Cine naiba a facut misto de tine? Serios... Ouale nu ajuta la nimic nu contin hormonii de care ai tu nevoie. Daca vrei sa faci ceva in privinta asta te duci la fitness, bodybuilding, incepi un program cu proteine si diverse, si hormonul de care ai nevoie este testosteron. care nu exista in oua. testosteronul fiind un hormon masculin. deci. e logic ca daca mananc oua n-o sa ma astept eu ca femeie ca maine sa-mi creasca barba nu? logic. plus de asta nu stiu daca cunosti medical vorbind ai voie sa consumi maxim 2 oua pe saptamana din diverse motive, si acele oua fiind de gaina.sunt mai multi factori care te vor ajuta pentru musculatura. dar nu ouale!

| justmeraul a răspuns:

Ouale sunt bune oricum, nu doar crude, albusul este proteine pura, insa galbenusul contine colesterol.