| RaduGabriel123 a întrebat:

Am aproximativ 48Kg si aproximativ 1.60 inaltime si am 16 ani. As vrea sa fac sala dar acasa, daca ati putea sa imi dati un program saptamanal pe care sa il urmez in fiecare zi... poate si niste exercitii sa mai cresc in inaltime. Stau la tara asa ca daca aveti ceva propuneri de exercitii cu greutati as putea sa improvizez niste haltere. Dar nu ceva care sa imi afecteze cresterea in inaltime. Funda! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

De-aia e un amarat de profesor de sport, de cat de bine s-a tinut de scoala, daca stia atatea despre corpul uman era la medicina, nu un profesor cu 10 mil amarate pe luna.

Vezi aici :
http://hunkbody.ro/qa-trasul-de-fiare-imi-afecteaza-cresterea-in-inaltime/

9 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Awwww, atat de greu sa dai search pe google, atat de greu. ca si cum ai da doctoratul in drept. la tara acolo unde stai tu nu exista internet sa afli ca nu exista exercitiu sa iti afecteze cresterea? lasa, iti zic eu: doar geneticul afecteaza sau influenteaza cresterea

| suculete12 a răspuns:

Luni: Piept=impins cu gantere din orizontal 4x10, impins cu gantere din inclinat 4x10 impins cu gantere din declinat 4x10
Marti trapez: Tractiuni la bara cu priza departata 4x10, ramat cu gantera 4x10 ridicat de umeri cu gantera 4x10
Miercuri: Umeri : fluturari laterale, fluturari din aplecat, ridicat cu ganterele in fata toate 4x10
Joi:pauza
Vineri: biceps triceps: flexi cu gantra 3x10, flexi concentrate 3x10, ciocane 3x10 extensia ganterei deasupra capului 3x10 flotari inverse 4x10 flotari la paralele 3x10
Vineri: picioare abdomen: Fandari 4x10 geno 4x10 si abdomen alegi tu exercitiile

| Cosmin86 a răspuns (pentru suculete12):

Doar 2 exercitii la picioare? si 3 exercitii la biceps.

Faci mai multe la biceps decat la picioare...

lasa sportul si apuca-te de sah, poate te pricepi mai bine acolo

| RaduGabriel123 explică (pentru Cosmin86):

Atunci da-mi tu un program ceva mai bun... happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru RaduGabriel123):

Acasa nu face nimeni muschi, astea sunt aberatii de copii mici.

Du-te la sala.

| RaduGabriel123 explică (pentru Cosmin86):

Ce drk sa fac eu frate la sala?laughing) Sa ma fac de ras? Mai bine fac acasa 5-6 luni sa acumulez ceva cat de cat si dupa aia si sala...ca nu ar fi o problema sala ca am sala la 5 km de mine...

| Cosmin86 a răspuns (pentru RaduGabriel123):

De ce sa te faci de ras, crezi ca sta cineva sa te analizeze? fiecare isi vede de treaba lui.

Eu prima data la sala nu puteam sa fac cu bara goala... si care a fost problema? Baietii m-au ajutat, mi-au explicat o gramada de chestii si cu timpul am progresat.

La sala fiecare isi vede de treaba lui, nu se uita nimeni ce faci tu sau cu cat faci, e o prostie sa conteze cat ridici.

| RaduGabriel123 explică (pentru Cosmin86):

Da, ai dreptatea ta. Profesorul de sport din generala mi-a zis anul trecut sa nu fac sala...ca nu mai cresc in inaltime pentru ca in loc sa imi intind oasele le apas cu greutatile. Nu stiu daca e adevarat...dar el asa mi-a spus.

| Cosmin86 a răspuns (pentru RaduGabriel123):

De-aia e un amarat de profesor de sport, de cat de bine s-a tinut de scoala, daca stia atatea despre corpul uman era la medicina, nu un profesor cu 10 mil amarate pe luna.

Vezi aici :
http://hunkbody.ro/qa-trasul-de-fiare-imi-afecteaza-cresterea-in-inaltime/

| Capicii a răspuns:

Pai incearca si tu niste tractiuni!
Sau daca vrei sa cresti fa inot sau baschet